سلام دوستان

  • خرید بیشتر از آنچه که نیاز دارد !

برای راه اندازی یک وبسایت بر پایه وردپرس ، نیاز های اصلی شما هاست و دامنه هست ! بعضی از افراد در ثبت دامنه از سرویس های خصوصی که ایمیل های برند دارند و دارای SSL هستند ثبت میکنند آن هم ۵ ساله ! این کار ها واقعاً نیاز نیست ، اگر شما به ایمیل رند و برند نیاز دارید شرکت گوگل اپ خاصی برای شما تدارک دیده و کمتر وبسایتی به SSL نیاز داره ! و همچنین در خرید هاست نیز برای شروع کار یک هاست تقریباً معمولی از یک شرکت معتبر کافیست و نیازی به هاست های آنچنانی برای شروع کار ندارید

  • نسخه پشتیبان سایت

یکی از اشتباهات رایج یک مدیر ،  عدم تهیه نسخه پشتیبان از سایت است که یک نکته ی حیاتی برای شما و سایتتونه  ! افزونه های کمی هم در این زمینه نداریم که بصورت خودکار  بک آپ تهیه میکنند ، قبل اینکه اتفاقی بیوفته و تمامی اطلاعاتتون حالا به هر دلیلی حذف بشه این کار رو بکنید ! شما فکرشو بکنید یکی دو سال واسه سایتتون زحمت بکشید و بخاطر بی دقتی میزبانتون تمامی اطلاعاتتون کاملا حذف بشه ، چه حالی بهتون دست میده ؟! ( حتماً نباید این بلا سرتون بیاد که  )

  • بروزرسانی ها

وقتی بروزرسانی جدیدی منتشر میشه مطمعاً باشید در نسخه قبلی یک اشکال و یا کمبودی بوده که در نسخه جدید ، حل و انتشار کردند ! شما در نسخه های جدید راحت تر و بهتر میتونید به کارتون ادامه بدید اما متاسفانه بعضاً خیلی بی تفاوت از کنار از مسئله رد میشن .

  • فاویکون

فاویکون ، حکم شناسنامه سایتتون رو داره ! آموزش قرار دادن فاویکون هم که در وبسایت موجوده ! اگر تا الان فاویکونی نداشتید از الان دیگه تو فکرش باشید

  • دسته بندی ها

درسته که ساختن دسته در وردپرس خیلی آسونه اما دلیل نمیشه که برای هر مطلبتون دسته اختصاصی بسازید ! یک سری دسته های تقریباً کلی داشته باشید که هم ساتتون رو شلوغ نکنه و اینکه کاربرانتون گیج نشن !

  • افزونه های سئو

زمانی که دارین وردپرس رو نصب میکنید یک گزینه ای به عنوان ” جلوگیری از ورود ربات های موتور های جستجو ( دقیق خاطرم نیست ) ” این جمله رو با دقت بخونید و همینطوری رد نشین !  افزونه های سئو ( مثلا WordPresss Seo By Yoast که من خیلی قبولش دارم و فید بک خوبی ازش گرفتم ) نیاز به تنظیمات داره نه اینکه فقط نصب کنید و خلاص ! آموزش تنظیم این افزونه ذکر شده رو در آینده خدمتتون خواهیم گذاشت !

  • فرم تماس

فرم تماس میتونه رابطه شما و کاربرانتون رو مستحکم تر بکنه و ممکنه یک سری انتقادات از شما و ساتتون داشته باشند که شاید باعث پیشرفت سایتتون بشه ، به هر حال یک فرم تماس برای هر وبسایت ضروری است

  • دیدگاه ها

به دیدگاه ها رسیدگی کنید و در صورت نیاز پاسخ اونها رو بدید ،با این کار باعث بهتر شدن رابطتون با کاربرانتون میشه و ممکنه یک سری درخواست هایی از شما داشته باشند ،خوش بحال اونهایی این مورد رو جدی میگیرند ( دیدم مدیرانی که فقط واسه پاسخ به دیدگاه ها ، فردی رو استخدام میکنند ) !

 

امیدوارم مفید واقع شده باشه

یا حق !

 

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *