با سلام !

تا حالا برای شما پیش آمده که دنبال یک مطلبی در اینترنت باشید و با آدرسی رو به رو بشین که به صورت خیلی طولانی در مورد اون موضوع توضیح داده باشه و تا شما این همه خط و نوشته را که ببینید میل به خوندن از پیدا نکنید ، اما اگر در آنجا قید شده باشد که این مطلب حد اکثر ۵ دقیقه از وقتتون را خواهد گرفت شاید قضیه فرق کنه ! به درخواست یکی از کاربران ، افزونه ای میخوام خدمتتون معرفی کنم که با آنالیز نوشته های شما ، مدت زمانی که برای خواندن مطلب مورد نظر لازم است رو برآورد میکنه !

و اما آموزش این افزونه !

قبل از هر کاری شما باید افزونه Post Reading Time را نصب و سپس فعال کنید ! پس از آن شما شاهد اضافه شدن یک گزینه جدید به نام ” Post Reading Time ” در منوی تنظیمات خواهید بود .

برآورد زمان برای خواندن نوشته ها

Post Reading Time

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید ، تعدادی گزینه وجود دارد ! در گزینه اول شما باید تعداد کلماتی را که یک کاربر میتواند در هر دقیقه بخواند را میتوانید به صورت دستی وارد کنید ! طبق گفته wikipedia یک فرد میتواند بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلمه را در هر دقیقه بخواند و آن را درک کنید ( نه بصورت روزنامه وار و یا حفظ ) ! گزینه دوم و سوم متعلق به متن مورد نظر شما قبل و یا بعد از نمایش زمان می باشد و در آخر نیز میتوانید واحد زمان را انتخاب کنید که دو حالت ” دقیقه ای ” و ” دقیقه ای و ثانیه ای ” هستند در حالت ” دقیقه ای ” زمان تنها بر حسب دقیقه نمایش داده میشود ( مثلا : خوندن این مطلب احتمالا حدود ۳ دقیقه طول می کشه ” ) ، حالت ” دقیقه و ثانیه ” معمولاً برای آن دسته وبسایت هایی کاربرد داره که مطالب خیلی کوتاه قرار میدن !

موفق و مانا باشید !

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *