با سلام !

ممکنه برای شما پیش بیاد که میخواهید تغییراتی در سایت انجام بدید و یا قالب سایت بهم ریخته و درحال تعمیر آن هستید و دوست ندارید کاربرانتان سایت شما را در این حالت ببینند و از طرفی هم کاربران دوست ندارند وقتی به سایتی سر میزنند ، آن سایت بسته باشد و صفحه ارور نمایان شود ! پس بهترین راه حل ایجاد صفحه ای به عنوان ” در حال بروزرسانی و یا در حال تعمیر هستیم ” می باشد .

ابتدا شما باید افزونه WP Maintenance Mode را در وردپرس نصب و سپس فعال کنید ! برای اعمال تنظیمات مربوطه ، از قسمت تنظیمات وردپرس ، وارد WP Maintenance Mode شوید که صفحه تنظیمات این افزونه است

 

ایجاد صفحه در حال بروزرسانی

WP-Maintenance-Setting

همانطور که میبینید حالت صفحه بر روی گزینه Deactivated ( غیر فعال ) می باشد ، برای نمایش صفحه بروز رسانی آن را به حالب Actived تغیر دهید ( از این پس بعد قالب وردپرس شما غیر قابل مشاهده می شود و تا زمانی که تنظیمات زیر را انجام ندادید صفحه ای سفید مشاهده خواهید کرد )

در قسمت Bypass for Search Bot’s  ، شما باید مشخص کنید که موتور های جستجو وبسایت شما را در حالی که در دست تعمیر است مشاهده کنند یا خیر ! در صورت تمایل ، گزینه را روی Yes قرار دهید ! این افزونه زمانی که فعال شود ، فقط مدیر وبسایت و کاربر هایی که مدیر به آن ها اجازه می دهد میتوانند قالب وردپرس را ببینند الباقی بازدیدکنندگان و کاربران صفحه ” در حال تعمیر ”  را مشاهده خواهند کرد .

دیگر گزینه های این صفحه دارای توضیح می باشند .

میریم سرات تب بعدی ( design ) :

این صفحه مرتبط به ظاهر سایت می باشد و میتوانید متن و عنوان صفحه را تغییر دهید و رنگ و یا تصویر برای صفحه مورد نظر انتخاب کنید .

افزونه صفحه در حال بروز رسانی

Design Tab

در تب دیگری ( Modules ) :

در این قسمت میتوانید ، شمارشگر معکوسی قرار دهید و یا قسمتی برای درج ایمیل قرار دهید تا به محض اتمام کار وبسایت ، برای آن ها ایمیلی ارسال شود  !

قسمت Modules

Modules Tab

یکی دیگر از ویژگی های این افزونه ، امکان درج شبکه های اجتماعی شما در این صفحه میباشد

شبکه های اجتماعی

Social Networks

به همین سادگی !

موفق و مانا باشید .

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *