سلام خدمت دوستان پرندوردپرسی !

فاویکون چیه و چرا باید ازش استفاده کنیم ؟

فاویکون یه تصویر بسیار کوچکیه که در کنار عنوان سایت قرار می گیره .این تصویر با این که کوچیکه ولی در معرفی و به رسمیت شناختن برند سایت شما تاثیر بسزایی داره و بازدیدکنندگان راحت تر میتونند پیداتون کنند بزارین یه عکس بزارم تا بهتر منظورمو متوجه شین !

فاویکون

Favicon

مطابق تصویر اگر فردی تعداد زیادی از صفحه های وب را باز کنه ، موضوع وبسایت ها دیده نمیشه و تنها از طریق فاویکون است که وبسایت مورد نظرش را پیدا کند .

چطور فاویکون طراحی کنیم ؟

طراحی فاویکون بستگی به شما داره که آیا با برنامه های فوتوشاپ و یا امثال آن آشنایی داری و یا نه ! اگر خودتون طراحی کردین و یا سپردین به طراح ، باید دقت کنید که اندازه آن ها ۳۲*۳۲ پیکسل و یا ۱۶*۱۶ پیکسل باشد !

مرورگر های جدید قادر به نمایش فاویکون هایی که با فرمت .png هستند را دارد اما مرورگر Internet Explorer این توانایی را ندارد ، به همین خاطر است که پیشنهاد میکنیم شما اونو  با اندازه ی ۱۶*۱۶ پیکسل و در فرمت .ico طراحی کنید که برای همه قابل مشاهده باشه  .

 

اضافه کردن فاویکون با قالب سایت

این کد هارو تو قسمت Header.php قالب وردپرس قرار بدین

<link rel=”icon” href=”http://www.wploop.ir/favicon.ico” type=”image/x-icon” /> <link rel=”shortcut icon” href=”http://www.wp-tools.in/favicon.ico” type=”image/x-icon” />

در قسمت URL آدرس پرندوردپرس رو به عنوان مثال گزاشتم که شما باید به آدرس خودتون تغییرش بدین !

موفق و مانا باشید !

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *