آیا دوست دارید یک فایل از ارورهای موجود در وردپرس را در فایل WP-Config ایجاد کنید؟ فایل wp-config در وردپرس نه تنها تنظیمات موجود در سایت وردپرس شما را کنترل میکند بلکه در عین حال یک ابزار اشکال زدایی کاربردی است که می تواند به شما کمک کند تا ارورها یا خطاهای موجود را پیدا و آن ها را رفع کنید که در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید فایل  خطاهای وردپرس را در wp-config ایجاد کنید.

 

چرا و چه زمانی شما لازم است که فایل خطاهای وردپرس را در wp-config ایجاد کنید؟

فایل wp-config.php  یک فایل مخصوص تنظیم و پیکربندی وردپرس است که که شامل تنظیمات مهم وردپرس می باشد. این تنظیمات، نحوه اتصال وب سایت شما با دیتابیس وردپرس شما را مشخص می کند. همچنین مشخص می کند که از کدام جدول دیتابیس استفاده کند و همچنین شامل تنظیماتی می باشد که کلمه های عبور پیچیده ای ایجاد می کند تا سایت وردپرس شما را امن تر سازد

به غیر از این تنظیمات پیش فرض وردپرس، از فایل wp-config می توان به عنوان مشخص کردن پارامترهای گوناگون دیگری نیز استفاده کرد. همچنین می تواند قابلیت اشکال زدایی وردپرس را نیز فعال کند و خطاها یا ارورهای موجود در وردپرس را در فایلی ذخیره کند.

که این قابلیت باعث می شود بتوانید  منبع خطاهای وردپرس را شناسایی کنید و بفهمید که مثلا کدام پلاگین یا اسکریپت باعث این خطا شده است. که با شناسایی منبع خطا به راحتی می توانید آن ارورها را رفع کنید.

چیزهایی که لازم بود بفهمید را گفتیم. حال بیایید به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانید قابلیت ایجاد و ذخیره ارورهای وردپرس در فایل wp-config  فعال کنید.

تنظیمات فایل خطاهای وردپرس در WP-Config

در ابتدا لازم است که فایل wp-config وب سایت تان را ویرایش کنید که برای این کار می توانید با استفاده از نرم افزار FTP client یا File manager موجود در سی پنل هاست، به وب سایت متصل شوید.

فایل wp-config در فولدر روت سایت قرار دارد. این فایل را با استفاده از نرم افزارهایی مانند notepad باز کنید و دنبال خطی بگردید که جمله زیر در آن نوشته شده است:

Thats all, stop editing! Happy blogging

حال که جمله را پیدا کردید درست قبل از این جمله، کد زیر را قرار دهید:

define( ‘WP_DEBUG’ , true (;

ممکن است پیشاپیش این کد در فایل wp-config موجود باشد و فقط به جای true در کد بالا، نوشته شده باشد false که در این حالت باید فقط به جای false کلمه true را قرار دهید.

این کدی که اضافه کردید باعث می شود قابلیت اشکال زدایی وردپرس فعال شود که با این کار شما ارورهایی در صفحه ادمین سایت و صفحه اصلی سایت خواهید دید.

اگر می خواهید که ارورهای موجود به صورت فایل ذخیره شوند، باید کد زیر را نیز در فایل wp-config و درست زیر خط wp-debug قرار دهید

define(  ‘WP_DEBUG_LOG’ , true );

یادتان نرود که حتما تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید و فایل wp-config را دوباره در همان جای خود آپلود کنید.

 

بررسی خطاهای موجود در سایت وردپرس شما

اول از همه باید به آن صفحاتی که دارای ارور بودند دسترسی پیدا کنید. بعد از آن باید با استفاده از نرم افزار FTP client یا file manage  موجود در سی پنل هاست به سایت متصل شوید. زمانیکه متصل شدید. به فولدر wp-content رفته و در این صفحه یک فایل به نام debug.log مشاهده خواهید کرد

که شما می توانید این فایل را دانلود و یا مشاهده کنید. این فایل شامل تمامی ارورهای موجود در وردپرس شما می باشد.

کار تمام شده است. امیدواریم به شما کمک کرده باشیم که چگونه بتوانید خطاهای موجود در وردپرس را در فایل wp-config ایجاد کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *