با سلام !

نزدیک به دو ماه پیش نسخه ۴ وردپرس منتشر شد که شاهد ارتقا در ویرایشگر و پیش نمایش ها و دیگر قسمت ها بودیم ، اما نسخه ی جدیدی در راه است ( وردپرس ۴٫۰٫۱ ) که انتظار میرود در هفته دوم دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی منتشر شود که طبیعتاً با تغییراتی جالب همراه خواهد بود !

ویژگی های نسخه جدید وردپرس ۴٫۰٫۱ :

  • نوشتن بدون مزاحمت

در این قسمت تغییراتی ایجاد شده و یک سری ویرایشگر هایی به این قسمت افزوده شده است که کار را برای نویسندگان بسیار راحت تر و دلچسب تر کرده ، این ویژگی در نسخه ۴ بسیار گمنام و پنهان بود به طوری که اکثر مبتدیان از وجود چنین ویژگی هایی اطلاعی نداشتند که این مشکل نیز در این نسخه حل شده و دکمه مربوطه در دسترس قرار گرفته است که در نسخه بتا فعال خواهد بود اما در نسخه نهایی غیر فعال بوده و برای استفاده نیاز به فعال کردن آن دارید !

وردپرس 4.1

distraction

  • تراز تصاویر

در نسخه ۴ وردپرس زمان کلیک بر روی تصویری ، دو گزینه به صورتی پاپ آپ مانند نمایان می شدند ، یکی به شکل مداد که برای ویرایش کلی تصویر مربوطه بود و دیگری برای حذف تصویر مربوطه ، اما در نسخه ۴٫۱ وردپرس دکمه ای برای تراز کردن تصویر اضافه شده که میتونه کمک بزرگی برای آن دسته که در این مورد مشکل داشتند باشه !

تراز تصاویر در وردپرس 4.1

Inline Image

  • قالب پیش فرض جدید ( twenty fifteen )

وردپرس با حفظ سنت ارائه حداقل یک قالب پیش فرض در هر سال ، وردپرس ۴٫۰٫۱ را با قالب دوهزار و پانزده منتشر خواهد کرد !

قالب پیش فرض وردپرس 4.1

Twenty-Fifteen

قالب وردپرس دوهزار و پانزده یک قالب وبلاگی با تاکید بر تایپوگرافی است که از فونت های گوگل Noto Serif و Sans استفاده می کند که با اغلب زبان ها سازگار است ! از دیگر ویژگی های قالب دوهزار و پانزده تغیر رنگ ، انتخاب پس زمینه و .. را نام برد .

  • انتخاب زبان در قسمت مدیریت

در نسخه ۴٫۰٫۱ شما هیچ دقدقه ای برای انتخاب و تغیر زبان وردپرس خود ندارید ، در این نسخه با رجوع به قسمت تنظیمات این کار به سادگی انجام میپذیرد .

انتخاب زبان در وردپرس 4.1

language

 

مقاله فوق خلاصه ای در مورد نسخه جدید وردپرس بود و این نسخه تنها با همین ویژگی های ذکر شده خلاصه نمی شود !

 

موفق و مانا باشید !

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *