وردپرس جامعه ای است که بر اساس فلسفه اوپن سورس شکل گرفته است. توسعه دهندگان، طراحان و صاحبان بیزینس در این جامعه وردپرس شرکت می کنند و پلاگین ها و قالب هایشان را به اشتراک می گذارند. به عنوان یک کاربر، راه های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید شما هم مانند آنها به این جامعه کمک کنید. یکی از این راه ها، گذاشتن نظر در مورد محصولاتی است که استفاده می کنید. در این مقاله ما درباره اینکه چگونه و اصلا چرا شما باید در وردپرس نظر بگذارید صحبت خواهیم کرد.

نظرها چگونه در وردپرس کار می کنند؟

در این مورد دو پلتفرم متفاوت در وردپرس وجود دارد. یکی از آنها سایت wordpress.com است که محلی است برای راه حل ها و دیگری سایت wordpress.org است که نوعی وردپرس خود- میزبان به شمار می رود.

در این مقاله ما درمورد wordpress.org صحبت خواهیم کرد که محلی است متشکل از پلتفرم اوپن سورس سیستم مدیریت محتوای وردپرس که همه ما عاشق آن هستیم. مکانی است که شما می توانید به بیش از ۵۰۰۰۰ پلاگین رایگان و صدها  قالب وردپرس دسترسی پیدا کنید و از آنها در وب سایت خود استفاده کنید.

درست مثل خود وردپرس، تمامی این قالب ها و پلاگین ها نرم افزار اوپن سورس هستند. این به این معنی است که توسعه دهندگان این قالب ها و پلاگین ها، از wordpress.org هیچ دستمزدی بابت این کار دریافت نمی کنند.

وقتی شما در حال بازدید و بررسی این قالب ها و پلاگین ها در سایت wordpress هستید، میتوانید از قسمت جستجو، برای هر کدام از این قالب ها و پلاگین ها، نظرات مربوطه را ببینید.

همچنین میتوانید از قسمت نظرات (review)، تک تک این نظرات را بخوانید و خودتان در این قسمت می توانید نظرات خودتان را نیز قرار دهید.

چرا باید در wordpress.org نظر بگذارید؟

اگر شما از یک پلاگین یا قالبی استفاده می کنید و از آن راضی هستید، میتوانید با گذاشتن نظر، به دیگر کاربران کمک کنید تا تصمیم درست را بگیرند.

کاربران معمولا میل و رغبت کمتری برای نصب قالب ها و پلاگین هایی دارند که نظرات کمتری زیر آنها قرار داده شده یا تعداد نصب کمتری داشته باشد. این بدان معنی است که پلاگین ها و قالب های جدید، با وجود خوب و کاربردی بودن ممکن است توسط کاربران شناسایی نشوند و بی استفاده بمانند.

با نظر دادن، میتوانید از این مشکل جلوگیری کنید و باعث می شود آن پلاگین ها و قالب های موثر، بیشتر به کاربران شناسانده شوند.

همچنین این کار باعث خواهد شد تا توسعه دهندگان انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت خود پیدا کنند. بدون بازخورد و نظر صحیح، آنها انگیزه شان را ممکن است از دست دهند و این کار قالب و پلاگین سازی را رها کنند.

اگر من نظر منفی بخواهم بگذارم چطور؟

نظرات منفی اصلا بد نیستند ولی به هر حال قبل از اینکه نظر منفی خود را بگذارید، سعی کنید با سازنده آن قالب یا پلاگین، از قسمت پشتیبانی در تماس باشید.

بعضی وقت ها، سازندگان پلاگین های وردپرس دچار اشتباه می شوند و درخواست پشتیبانی شما باعث می شود آنها سریع دست به کار شوند و مشکل شما را رفع کنند.

ولی اگر شما این کار را انجام دادید ولی کمکی دریافت نکردید، حال می توانید نظر منفی خود را راجب آن پلاگین یا قالب مطرح کنید ولی به هرحال سعی کنید در همه حالت مودبانه نظر منفی خود را قرار دهید زیرا آنها به صورت رایگان این محصولات را در اختیار شما قرار می دهند.

پایان قسمت اول

    One Comment

  1. سلام
    عالی بود. بهترین قالب وردپرس های ایران رو دارید

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *