با اهدا سلام !

همانطور که میدانید در سیستم وردپرس به طور پیش فرض هیچ امکانی برای مقالبه با اسپمر ها و ربات ها وجود ندارد و از طرفی حتما برای سایت یا وبلاگ شما پیش آمده است که دیدگاه هایی که هیچگونه ارزشی ندارند و یا ثبت نام های توسط ربات ها انجام شود و جدیداً مشاهده شده که ربات هایی برای جمع آوری بک لینک ، لینک سایتی را درج می کنند که واقعاً سر سام آوره و همچنین تمامی فعالیت این ربات ها در پایگاه داده( دیتابیس وردپرس ) ذخیره می شود که در نهایت سرعت بارگذاری صفحات شما را می کاهد . افزونه ای که برای معرفی در نظر گرفتیم از وردپرس شما در برابری چنین مشکلاتی محافظت می کند ( خودم فید بک خوبی از این افزونه گرفتم ) .

در ابتدای کار ، باید افزونه Better WordPress ReCaptcha را در مخزن وردپرس نصب و فعال کنید ، پس از فعالسازی این افزونه ، در قسمت تنظیمات وردپرس ، تب جدیدی به نام BWP reCapt را مشاهده خواهید کرد که مطعلق به تنظیمات این افزونه است ( وارد شوید ) !

کپچا وردپرس

Captcha Setting

همانطور که تصویر فوق می بینید ، این افزونه نیاز به API کدی از سایت گوگل دارد ! در صورتی که این کد رو قبلا دریافت کردید میتوانید در فیلد های مربوطه وارد کنید و در غیر این صورت برای دریافت وارد reCaptcha Website شوید

کپچا

Get ReCaptcha

بر روی Get reCaptcha کلیک کنید ، در مرحله بعد باید وارد حساب کاربری خود در گوگل شوید ( و یا ثبت نام کنید و سپس وارد شوید )

کد امنیتی

Enter Domain

پس از ورود ، چنین صفحه ای مشاهده خواهید کرد که میتوانید آدرس سایت خود را وارد کرده و بر روی دکمه Create کلیک کنید تا API کدی برای سایت شما اختصاص دهد .

API کد

API Keys

خوب ، کد هایی که از این سایت دریافت کردید را در افزونه وارد کنید ! در قسمت پایین صفحه تنظیمات افزونه ، میتوانید قسمت هایی که این افزونه فعال باشد را تنظیم کنید ( دیدگاه ها ، فرم های ثبت نام و صفحه ورود )  .

 

موفق و مانا باشید

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *