در این مطلب میخواهیم به شما آموزش دهیم چگونه یک نوشته جدید در وردپرس ارسال کنید.

وردپرس کاملا فارسی است و شاید کمی ساده باشد اما جزئیات زیادی دارد که در این پست با این ویژگی ها آشنا خواهید شد.

بخش به بخش جلو خواهیم رفت ؛

عنوان و بخش محتوا

در قسمت ارسال نوشته کادری که در ابتدا میبینید قسمت عنوان نوشته است که در آن عنوان مطلب دلخواه خود را وارد می کنید.

در زیر این قسمت ادیتور متن مشابه ادیتور هایی که در نرم افزار ها دیده اید مانند ورد ، نوت پد و … میبینید که امکاناتی نظیر لینک کردن ، بولد کردن ، تیتر کردن عناوین ، تغییر رنگ متن و زیرخط کشیدن و اگر افزونه هایی فعال باشند که شورتکد به شما دهند در این قسمت می توانید ببینید.

مابین این دو بخش یک دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای وجود دارد که از روی نامش مشخص است می توانید عکس ها ، فیلم ، و هر مدیای مجاز ( از لحاظ پسوند ) را به مطلب خود اضافه کنید.

 

 

همچنین در قسمت پایین این بخش تعداد واژه های مطلب را می توانید ببینید و از طرفی دکمه Undo ( کنترل + Z ) نیز در این ادیتور کم نظیر کار می کند و کمک شایانی به شما در نوشتن یک مطلب بی نقص خواهد کرد.

افزودن پرونده چند رسانه ای

دکمه ای که معرفی کردیم یادتان هست ؟ با درگ کردن هر پرونده چند رسانه ای به داخل ادیتور نیز می توانید همین کار را انجام دهید اما در حالت کل بعد از زدن دکمه افزونه پرونده با صفحه زیر به فارسی یا انگلیسی مواجه خواهید شد ؛

 

افزودن پرونده چندرسانه ای

 

بخش انتشار و گزینه های انتشار مطلب

این قسمت را به ترتیب به شما توضیح خواهیم داد

 

 

 1. با زدن این دکمه مطلب شما بصورت پیش نویس در حافظه وردپرس شما ذخیره می شود و می توانید هر زمانی که دوست داشتید مجدد بازگردید و ویرایش کنید و منتشر کنید.
 2. با زدن دکمه پیش نمایش شما یک پیش نمایش از مطلبی که را نوشته اید بدون انتشار می توانید مشاهده کنید بدون اینکه کاربران شما بتوانند مطلب را مشاهده کنند
 3. این بخش شما می توانید وضعیت نوشته را مشخص کنید اگر منتشر شده بود از حالت انتشار خارح کنید پیشنویس کنید یا برای بازبینی قرار دهید.
 4. در قسمت چهارم می توانید حالت های نوشته را تعیین کنید و در صورت نیاز سنجاق کنید ، با سنجاق کردن مطلب شما اولین مطلب در صفحه اصلی نمایش داده خواهد شد.
 5. در این قسمت شما میتوانید نوشته را رمز دار کنید و فقط کاربرانی که رمز دارند بتوانند مشاهده کنند
 6. با این گزینه مطلب شما خصوصی خواهد شد و کاربرانی که خودتان از قبل در دسترسی هایشان مشخص کرده باشید می توانند مشاهده کنند و در شماره شش بعدی میتوانید تاریخ مطلب را تغییر دهید
 7. اگر افزونه Yoast Seo را نصب کرده باشید این قسمت را مشاهده خواهید کرد. این بخش سئو مطلب شما را از لحاظ خوانایی بررسی می کند و وضعیت را نشان می دهد
 8. قسمت هشتم نیز مانند قسمت هفت فقط برای افزونه سئو است که مطلب شما را از نظر سئو و فاکتورهای سئوی صفحه بررسی می کند.

دسته بندی و برچسب ها

در این بخش شما میتوانید دسته بندی های جدید اضافه کنید و اگر از دسته بندی هایی بود که قبلا اضافه کرده اید میتوانید انتخاب کنید.

در قسمت برچسب نیز باید تگ هایی مانند همان هشتگ در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی وارد می کنید وارد کنید که مربوط به مطلب شما باشد.

 

 

تصویر شاخص وردپرس

تصویر شاخص یکی از مهمترین فاکتور های ارسال مطلب در وردپرس است.

اکثر پوسته های استاندارد این قابلیت را دارند اما اگر در پوسته ای این بخش را مشاهده نکردید تعجب نکنید و می توانید این قابلیت را اضافه کنید که از بخش کدهای کاربردی پرندوردپرس میتوانید سریع این کار را انجام دهید.

فراموش نکنید این تصویر زمانی که مطلب خود را در شبکه های اجتماعی یا هرجایی به اشتراک میگذارید نمایش داده خواهد شد پس در ابعاد و گویایی آن دقت کنید.

تنظیمات صفحه ارسال نوشته وردپرس

در بالای صفحه ارسال نوشته نیز یک گزینه به نام تنظیمات صفحه وجود دارد که با زدن آن با تصویر زیر مواجه خواهید شد که می توانید بخش هایی که مدنظرتان نیست رو پنهان کنید تا هنگام ارسال نوشته مزاحم شما نباشد.

 

 

در کل برای ارسال یک نوشته موارد بالا را به ترتیب پر کنید و دکمه انتشار را بزنید و به سادگی اولین مطلب خود را منتشر کنید.

مهمترین مطلب در یادگیری وردپرس تمرین است و با قابلیت های آن در طی تمرین اشنا خواهید شد.

پیروز باشید.

  One Comment

 1. جالب بود

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *