آیا میخواهید داده های کاربران وردپرس را در یک فایل CSV اکسپورت کنید؟ بعضی اوقات شما به این داده های کاربران برای وب سایت جدید خود نیاز دارید و می خواهید این داده ها را به سایت جدید خود اضافه کنید یا در دیگر کمپین های بازاریابی استفاده کنید. ابزار اکسپورت یا خروجی گرفتنی که به صورت پیش فرض در وردپرس وجود دارد این اجازه را به شما نمی دهد که ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی داده های کاربران وردپرس را در یک فایل CSV اکسپورت کنید

چه موقع و چرا باید داده های کاربران وردپرس را در یک فایل CSV اکسپورت کنید؟

ابزار اکسپورتی که به صورت پیش فرض در وردپرس وجود دارد، شامل اکانت یا داده های کاربران نمی شود. فقط این امکان را به شما می دهد که در حین ایمپورت یا وارد کردن، اکانت های کاربران را ایجاد کنید آنهم تنها درصورتی که آن کاربران محتوایی ایجاد کرده باشند که این عمل، مانع انتقال برخی از کاربرانی که محتوا تولید نکرده اند می شود. کاربران مهمی مانند: سابسکرایبرها یا مشترکان وب سایت و همچنین مشتریان وب سایت.

اگر در حال انتقال یک سایت وردرپرس هستید، در این مورد مشکلی وجود ندارد زیرا داده های کابران پیشاپیش در قسمت بک آپ دیتابیس وردپرس شما وجود دارند ولی اگر شما می خواستید فقط داده های کاربران را انتقال دهید، آن وقت باید چه کاری می کردید؟

بسیاری از صاحبان وب سایت و بیزینس ها، از داده های کاربران برای گسترش کسب و کار خود استفاده می کنند، مثلا از این داده ها در لیست های ایمیل خود که برای تبلیغات می فرستند و یا در دیگر کمپین های بازاریابی استفاده می کنند.

و دقیقا این زمانی است که شما باید یک ابزاری داشته باشید که به راحتی داده های کاربران را در یک فایل CSV اکسپورت کنید. CSV فایل هایی هستند که در آن ها، هر کدام از قسمت های داده های کاربران با یک کاما از هم جدا شده است. فایل های CSV را می توان به کمک نرم افزارهایی مانند: Google Sheets و Microsoft Excel  مشاهده کرد.

چیزهایی که لازم بود بدانید رو گفتیم ، حال بیایید ببینیم که چگونه می توان داده های کاربران را به راحتی در یک فایل CSV اکسپورت کرد.

 

اکسپورت کردن داده های کاربران در یک فایل CSV

اول از همه باید پلاگین Export Users to CSV را نصب و فعال کنید و بعد از نصب آن باید از قسمت مدیریت سایت به قسمت Users یا کاربران رفته  و سپس روی گزینه Export Users to csv کلیک کنید و تنظیمات لازم را به ترتیب زیر انجام دهید

 

 

اول آن دسته از کاربرانی که می خواهید داده های آنان را اکسپورت کنید را از قسمت Role انتخاب کنید. قسمت Date range برای انتخاب یک بازه زمانی است که کاربرانی که در این بازه زمانی در وب سایت شما ثبت نام کرده اند را شامل می شود.

در نهایت برای اکسپورت کردن گزینه Export را کلیک کنید.

این پلاگین داده های کاربران را در یک فایل CSV اکسپورت می کند و به صورت یک فایل قابل دانلود برای شما ارسال می کند که فقط کافیست آن را دانلود کنید و با نرم افزار های ذکر شده آن را باز کنید

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *