آموزش گام به گام ایجاد مگامنو در وردپرس

اخیرا یکی از خوانندگان مقالات ما از ما سوال کرده که آیا این امکان وجود دارد که یک مگامنو در وردپرس ایجاد کنیم؟ به شما این امکان را می دهند که چندین ستون مختلف بوسیله عکس ها و ویدیوهای مختلف و زیبا در آنها ایجاد کنید و دسترسی به سایت را برای کاربران بسیار ساده تر کنید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی یک مگامنو در سایت وردپرس تان ایجاد کنید.

چرا و چه کسی باید مگامنو را در وردپرس ایجاد کند؟

مگامنو ها برای سایت هایی که بزرگ هستند و مطالب زیادی دارند بسیار کاربردی است. این قابلیت ، به صاحبان وب سایت این امکان را می دهد که در منوی خود آیتم های بیشتری را نمایش دهند.

سایت های مشهور و بزرگ دنیا از این نوع منو برای ایجاد نقشه های زیبای سایت استفاده می کنند که باعث می شود دسترسی کاربران به مطالب راحت تر شود.

 

درحالیکه منوهای پیش فرض موجود در وردپرس به شما این امکان را می دهند که زیرمجموعه ای برای منوی خود قرار دهید و حتی آیکن های دارای عکس به آن ها اضافه کنید ولی بعضی وقت ها شما برای کارایی بیشتر و خلاقانه تر به منوهای بزرگ احتیاج دارید

حال بیایید به این نکته بپردازیم که چگونه می توانید این منوهای بزرگ را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید.

ایجاد مگامنو در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Max Mega Menu را نصب و فعال کنید. این افزونه بهترین پلاگین رایگان موجود برای ساخت منوهای بزرگ در بازار است.

وقتی را نصب و فعال کردید، این پلاگین یک آیتم جدید به نام Mega menu به قسمت مدیریت سایت وردپرس شما اضافه می کند. روی این پلاگین در قسمت مدیریت کلیک کنید و وارد قسمت تنظیمات پلاگین شوید.

 

تنظیمات پیش فرضی که در این پلاگین وجود دارد، برای اکثر وب سایت ها جواب می دهد ولی به هر حال شما حداقل باید رنگ منوی بزرگ را از قسمت تنظیمات عوض کنید تا با رنگ قالب وب سایت شما هماهنگ باشد.

برای فهمیدن اینکه چه رنگ هایی در قالب شما استفاده شده است، می توانید به کمک ابزار Inspect tool در مرورگرتان، این موضوع را بفهمید.

 

 

وقتی با استفاده از این ابزار، به کد رنگ مورد نظر دسترسی پیدا کردید، حال می توانید آن کد را کپی کرده تا بعدا از آن استفاده کنید. در مرحله بعد شما باید  دوباره به قسمت تنظیمات پلاگین Mega menu رفته و روی گزینه Menu themes  کلیک کنید و سپس روی گزینه menu bar کلیک کنید.

 

 

خب در این قسمت می توانید رنگ پس زمینه مگامنو را تغییر دهید تا با رنگ قالب شما هماهنگ شود. فراموش نکنید که در پایان کار گزینه Save changes را بزنید تا تغییرات اعمال شده، ذخیره شوند.

حال که افزونه را تنظیم و پیکربندی کرده ایم، حال باید به مرحله بعد برویم و منو را در وب سایت خود ایجاد کنیم.

طراحی مگامنوی ما

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به قسمت Appearance یا ظاهر رفته سپس روی گزینه Menu کلیک کنید و سپس در این صفحه آیتم های مورد نیاز و مورد دلخواه خود را که برای سایت تان مناسب است را به نویگیشن سایت خود اضافه کنید.

سپس در مرحله بعد در صفحه تنظیمات منو، باید گزینه مگامنو را فعال کنید که برای این کار باید تیک این گزینه را در زیر قسمت Max Mega Menu فعال کنید.

 

 

حال بعد از اینکه کارهای بالا را انجام دادید. باید در این مرحله، موس خود را روی آیتم منو ببرید که در این حال مشاهده خواهید کرد دکمه Mega Menu در تب منو ظاهر خواهد شد.

اگر روی این دکمه کلیک کنید، یک پاپ آپ برای شما بالا می آید که در این جا شما می توانید هر ویدجت وردپرسی که می خواهید به این منوی بزرگ اضافه کنید و همچنین می توانید تعداد ستون مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

 

 

 

همچنین شما می توانید روی آیکن آچار موجود روی هر ویجت کلیک کنید و تنظیمات هر ابزارک را ویرایش کنید و تنظیمات مورد دلخواه خود را اعمال کنید و مانند همیشه یادتان نرود که در پایان کار و تنظیمات، گزینه save changes را بزنید تا تغییرات ایجاد شده ذخیره شود.

وقتی که کارتان تمام شد و تمامی مراحل بالا را انجام دادید، حال میتوانید پاپ آپ را ببندید و وب سایت خود را که اکنون دارای مگامنو می باشد را  مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا توانسته باشید یک مگامنو در سایت وردپرس خود ایجاد کنید

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *